Ablely

Ne: Bu projede bir ofiste birçok farklı aktiviteye cevap veren çok fonksiyonlu ve çok yönlü bir çözüm elemanı tasarladım.

 

Nasıl: Bunu, ahşap panel ve metal ekstrüzyon malzemelerinin kombine bileşimi ile hem sehpa, hem oturma alanına bağlanabilen laptop masası hem de tabure olarak kullanılabilen bir ofis mobilyası üreterek sağlıyorum.


Neden: Oturmak değişken bir kavramdır, çünkü kişinin ağırlığına yetecek kadar güçlüyse, muhtemelen istediğiniz yere oturabilirsiniz. Ama buradaki amacım, nispeten kısa sürede rahat bir şekilde taşınabilmesi ve alanı etkin bir şekilde kullanabilmesi için oldukça uygun bir ürün olan taburelerden bir örnek vermektir. Ancak bu ürün öyle bir ürün olsun ki, sehpa veya kanepe kenarı gibi alanlara, çalışma masası altına kolayca takılabilen, gerektiğinde laptop masası işlevi görebilen bir ürün olsun. Ayrıca istenilen kullanım için dönüştürülebilir olması, hem estetik açıdan çekici hem de etkili alan kullanımı için fonksiyonel bir ürün olarak herhangi bir tabure veya sehpayı oldukça özel kılar.

What: This project I designed a multifunctional and versatile solution element that responds to many different activities in an office.

 

How: I achieve this by producing ablely, an office furniture with a combined composition of wooden panel and metal extrusion materials, which can be used both as a coffee table, a laptop table that can be attached to the sitting area, and as a stool, in the form of a deformed hexagon. 


Why: Sitting is a tricky concept, because you can sit possibly anywhere you want if it’s powerful enough to person weight. My aim here is to give an example of stools, which are a very suitable product to carry comfortably in a relatively short time and to use the space effectively. But let this product be such a product that it can be easily attached to areas such as a coffee table or sofa edge, under a work desk, and function as a laptop table when needed. Being able to be transformed for the desired use makes ablely special from any stool or coffee table, both as aesthetically attractive and as a functional product for effective space use.

Product Visuals

Beril Çalışır

Contact Info

  • DateJune 22, 2021
  • Category2021