De-Mite Ozonization

An electrical household appliance that kills house mites, germs and bacteria for meticulous people who are al-
lergic to dust and clean the house frequently. With a natural gas such as ozone gas, it effectively kills mites, and does not harm people, the environment, and fabrics. It penetrates the surface better than other chemicals and gives people a feeling of freshness and well-being, and relaxes them psychologically. The aim is to ensure that these people are minimally affected by dust and bacteria. Unlike the products on the market, it is a specific local product that can kill house mites in inaccessible places, including all surfaces such as seat interiors, corners, cushion bottoms. With the 0.05 ppm ozone gas it produces, it breaks down the cell membranes of mites and offers a much deeper and more effective solution to humans. It can be used once or twice a week.

 

Toza alerjisi olan ve evi sık sık temizleyen titiz insanlar için ev akarlarını, bunun yanısıra mikrop ve bakterileri de öldüren elektrikli
bir ev aletidir. Ozon gazı gibi doğal bir gazla, miteları etkili bir şekilde öldürürken, insanlara, çevreye ve kumaşlara zarar vermez.

Diğer kimyasallardan daha iyi bir şekilde yüzeye nüfuz eder ve insanlara ferahlık ve zindelik hissi vererek, psikolojik olarak rahatlatır. Amaç, bu insanların tozdan ve bakteriden en az şekilde etkilenmesini sağlamaktır. Piyasadaki ürünlerden farklı olarak koltuk iç kısımları, köşeler, minder dipleri gibi bulunduğu tüm yüzeyler dahil erişilemeyen yerlerde ev akarlarını öldürebilen spesifik yerel bir üründür. Ürettiği 0.05 ppm ozon gazı ile akarların hücre zarlarını parçalayarak insanlara çok daha derin ve etkili bir çözüm sunar. Bir veya iki haftada bir kullanılabilir.

Product Visuals

Sedef Erdoğan

Contact Info

  • DateJune 13, 2021
  • Category2021