Demden

Türk toplumunun  vazgeçilmez içeçeklerinden biri tabi ki çay. Türk insanı günün hemen her saatinde çay tüketebiliyor. Ve Türkiye dünyanın en çok çay tüketen ülkesi. Ayrıca Türkiye çay üretiminde de ilk beşte.

Verilere göre çay, Türk toplumu için oldukça önemli ve kültürel bir içecek. Türk insanı toplu organizasyonlarda da çay tüketmeye devam ediyor. Özellikle iş yerlerinde, şirketlerde çay oldukça fazla tüketiliyor ama taze ve katiteli çaya ulaşmak ve sağlıklı bir çay servisi alabilmek  çoğu zaman sorun olabiliyor.

Demden, Yüksek kapasitede çay servisine ihtiyaç duyan şirketlerin ihtiyaçlarına yönelik gün içinde taze ve kaliteli çayı bir servis elemanına ihtiyaç duymadan servis etmeyi amaçlayan bir çay yapım ve servis makinası.

One of the indispensable drinks of Turkish society is, of course, tea. Turkish people can consume tea almost at any time of the day. And most tea consuming country in the world Turkey. Also in the top five in the tea production in Turkey.

According to the data, tea is an important and cultural drink for the Turkish society. Turkish people continue to consume tea in collective organizations. Tea is consumed quite a lot especially in workplaces and companies, but reaching fresh and quality tea and getting a healthy tea service is a problem.

Demden is a tea making and serving machine that aims to serve fresh and high quality tea without the need for a service person during the day, for the needs of companies that need high capacity tea service.

Product Visuals

İsmail Deniz

Contact Info

  • DateJune 14, 2020
  • Category2020