KAH VE TOPLA

KAH VE TOPLA projesi, moda da lokal olmuş ve süper zincir olmayan kafeler ile anlaşma yapılarak başlamış bir projedir. Amaç artık kahve posalarının ileri dönüştürülüp çöp olmasını engelleyerek kahve bardağı altlığı, küllük ve kaktüs saksısı gibi minik ürünlere dönüşerek hayatlarına devam etmesi hedeflenen bir projedir. Kahvenin toplanması, kurutulması ve saklanması bu süreçte önemli olan faktörlerdir. Bu projede biyoplastik yöntemi kullanılılarak artık kahve posasının ileri dönüşümünü ve rahat kullanımını inceleyebiliriz.

 Her biri aynı formülle hazırlanarak üretilmiş, sertleşmiş ve şekillenmiş kahve posalarından oluşmuş bir set olarak tabir edebiliriz.

KAH VE TOPLA project is a project that has become a local in Moda and started by making an agreement with non-super chain cafes. The aim is a project that aims to continue their lives by transforming coffee dregs into tiny products such as coffee coasters, ashtrays and cactus pots by preventing them from becoming garbage. Collection, drying and storage of coffee are important factors in this process. By using the bioplastic method in this project, we can now examine the upcycling and convenient use of coffee pulp.

  We can describe it as a set consisting of hardened and shaped coffee grounds, each of which is prepared and produced with the same formula.

Product Visuals

Alber Erdoğmuş

Contact Info

  • DateJune 20, 2021
  • Category2021