Kilit

“designing a product system to combine ready to use and achievable intermediate goods with connection units which are designed according to standards of intermediate goods while offering products with these combinations”

There are ready to use and achievable intermediate good all around us which are already produced in some way. Taking intermediate goods out of their context and making a part of the system without any cutting or drilling to appreciate its production process before not only provides less energy and material waste but also make it possible for any intermediate good to be used in their considered context after the disassembly. The key connections are produced in 3D printer. This desk offer is the first offer of the system which is assembled from the ready to use pieces with only using a screwdriver.

“kullanıma hazır ve ulaşılabilir ara mamüller ve tasarlanmış kilit birleşim birimlerinin kombinasyonundan oluşan bir ürün sistemi tasarlarken, bu sistem içerisinden ürün önerileri sunmak”

Etrafımızda bir şekilde bir üretim sürecinden geçmiş, ulaşılabilir ve kullanıma hazır bir çok ara mamül var. Ara mamülleri kendi bağlamlarının dışına çıkartıp önceki üretim süreçlerinin değerini vurgulamak için üzerlerinde hiçbir kesme veya delme işlemi yapmadan sistemin bir parçası haline getirerek sadece enerji ve malzemeden tasarruf etmiş olmuyor aynı zamanda ürün parçalarına ayrıldıktan sonra ara mamüllerin kendi bağlamlarına geri dönme ihtimalini de sunuyor. Kilit birleşim birimleri 3D yazıcıda üretilmiştir. Bu çalışma masası sistemin ilk ürün önerisi olup bütün parçaları kullanıma hazır parçalardan oluşacak şekilde kurgulanmıştır ve sadece bir tornavida kullanımı ile kurulumu sağlanabilir.

Havvanur Sönmez
  • DateJune 28, 2020
  • Category2019