LAPLATE

LAPLATE, Domestik alanlarda masa kullanmaya gerek duymadan yemek yemeyi destekleyen, elde ve kucakta yemek yemeyi kolaylaştıran üç üründen oluşan bir tabak ailesi. Değişen ev içi yaşamlarıyla oluşan yeni yemek yeme kültürü, bireyler ve hatta aileleri yemek yerken sofra kurmaktan uzaklaştırıyor.  Kendimizi birkaç işi bir arada yapmaya çalışırken buluyoruz. Netflixten sevdiğimiz dizinin yeni bölümünü izlerken aynı anda yemek yemek, gelen maillere geri dönerken veya internetten araştırma ve alışveriş yaparken bir yandan hızlı bir şekilde atıştırmak ve bunları koltuk gibi konforlu bir alanda gerçekleştirmeyi tercih edebiliyoruz. Bu yaygın hale gelen bir kullanım ve yeme alışkanlığı olmasına rağmen koltukta oturarak, elde ve kucakta tüketilen hızlı yemeklere karşılık, konvansiyonel yemek araç gereçleri yetersiz kalabiliyor. Yemek araç gereçleri çevremizde gelişen ve değişen şeylere adapte olabilir. İnsan vücuduna uygun formları olan LAPLATE, farklı alternatiflerle tutuş kolaylığı ve bacağa oturma sağlayarak oluşturulan senaryoyu destekliyor.

LAPLATE is a family of plates consisting of three products that supports eating without the need to use a table and making it easy to eat on the hand and lap in domestic areas.

The new eating culture, which is formed with changing home life, enables individuals and even families from setting the table while eating. We find ourselves trying to do several things together. Eating at the same time while watching the new episode of our favorite series from Netflix, while returning to the incoming mails or searching and shopping online, we can choose to have a quick meal and make them in a comfortable area such as a sofa. Although this has become a common use and eating habit, conventional food equipment may be insufficient in response to the fast meals consumed by hand and on a lap by sitting on the sofa. Food equipment can adapt to things that develop and change around us.  

LAPLATE, which has forms suitable for the human body, provides ease of grip with different alternatives, grasps the leg and supports the created scenario.

Product Visuals

Petek Doğa Dayıoğlu

Contact Info

  • DateJune 12, 2020
  • Category2020