Pawfriendly

Many dogs are exposed to joint disorders such as dysplasia, herniated disc, osteoarthritis, and their home environment triggers these diseases. Dogs have to jump on the bed, chair many times during the day. Each jump puts pressure on the hip joints. Surfaces such as parquet and ceramic are very convenient for dogs to slip when they run. In this case, the dog may not be able to stop and hit his hips on surfaces. Considering all these factors, solutions were developed for the 3 points of the house.
I recommend a modular way for dogs to go up and down on high surfaces, a non-slip pad that will make it easier to stop at impact points, exible barriers that can reduce their speed while running in the corridor, and bed and seat side barriers for short-term use that will prevent them from jumping to help them get used to the new order and learn.

Bir çok köpek displazi, bel fıtığı, osteoartrit gibi eklem rahatsızlıklarına maruz kalıyorlar ve yaşadıkları ev ortamı bu hastalıkları tetikliyor. Köpeklerin gün içinde bir çok kez yatağa koltuğa ve benzeri yüksek yüzeylere zıplaması ve oradan aşağıya inmesi gerekir. Her bir zıplama kalça eklemlerine baskı uygular ve genetik eğilim varsa displazi tetiklenir veya yaşlılığında farklı eklem problemleri oluşabilir. Parke, seramik gibi yüzeyler ise köpekler koştuğunda kaymasına çok elverişlidir. Bu durumda köpek duramayıp duvar gibi yüzeylere kalçasını çarpabilir, ani dönüşlerde düşebilir. Bu tip travmalarda bel fıtığı ile sonuçlanabilir. Tüm bu etkenleri düşünerek evin 3 noktasına çözümler geliştirildi. Köpeklerin yüksek yüzeylere çıkıp inebilmesi için modüler bir iniş çıkış yolu, çarpma noktalarında durmasını kolaylaştıracak bir kaydırmaz, koridorda koşarken hızını azaltmasını sağlayabilecek esnek bariyerler, ve yeni düzene alışmasını, öğrenmesini sağlamak için zıplamasını engelleyecek kısa süreli kullanma yönelik yatak ve koltuk yanı bariyerleri öneriyorum. Tüm ürünler ile köpek dostu bir ev yaratmayı hedeiyorum.

Product Visuals

Sude Seyhan

Contact Info

  • DateJune 13, 2021
  • Category2021