Ping-Feng

Ping Feng, çamaşır askılığı, ütü masası ve paravanı içinde bulunduran bir çamaşır istasyonu. Ping-Feng’in temel amacı günümüzde giderek küçülen evlerde bu ürünlerin depolama sorununu ve kullanımı sırasında sağlık sorunu oluşturabilecek hareketleri farklı bir kullanım senaryosu önererek engelleyip saklandıkları yerlerden çıkarmak ve salonlarımızda yer almalarını sağlamak. Bu ürün sayesinde evin birden fazla noktasına yayılan kurutma, ütüleme eylemlerini bir araya topluyorum ve bir akış oluşturuyorum. Bu sayede kullanıcı çamaşırlarını farklı noktalara taşımak zorunda kalmıyor ve birden fazla ürüne ihtiyaç duymuyor. Ürünün çamaşır istasyonu kullanımının yanı sıra kullanıcıya sağladığı bir diğer fayda ise özellikle yatılı misafirlerin varlığında ortaya çıkan mahremiyet sorunu. Kullanıcı Ping-Feng’i ihtiyaç duyduğunda evin farklı yerlerinde konumlandırabilir paravan olarak kullanabilir ya da çizimlerin olduğu yüzeyi dekoratif amaçlı kullanabilir.

Ping Feng is a laundry station that includes a clothes rack, ironing board, and folding screen. The main purpose of Ping-Feng is to remove these products from their hiding places by proposing a different usage scenario and to ensure that they take place in our halls by preventing the storage problem and the movements that may cause health problems during the use of these products in the houses that are getting smaller and smaller today. Thanks to this product, I gather the drying and ironing actions that spread to more than one point of the house and create a flow. In this way, the user does not have to carry their laundry to different points and does not need more than one product. In addition to the use of the laundry station, another advantage that the product provides to the user is the privacy issue that arises especially in the presence of boarding guests.

The user can position Ping-Feng in different parts of the house when needed, use it as a screen or use the surface with the drawings for decorative purposes.

Product Visuals

Buket Açıkgöz

Contact Info

  • DateJune 20, 2021
  • Category2021